ОГТСУ СПІВПРАЦЮВАТИМЕ З БІОЕНЕРГЕТИЧНОЮ АСОЦІАЦІЄЮ УКРАЇНИ У СФЕРІ РОЗВИТКУ ВІДНОВЛЮВАНИХ ГАЗІВ
«Оператор ГТС України» та громадська спілка «Біоенергетична асоціація України» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Сторони досліджуватимуть технічні можливості транспортування біометану українською газотранспортною системою та працюватимуть над створенням правових можливостей для цього, повідомляє пресслужба. Окрім цього, у планах – реалізація пілотних бізнес-проектів.

Також сьогодні відбулося перше робоче засідання за участі обох підписантів та Міністерства енергетики України. Учасники обговорили стратегічне бачення розвитку виробництва та використання біометану в Україні.

Напрям транспортування відновлюваних газів є також перспективним для українського оператора ГТС з урахуванням вільних потужностей магістральних газопроводів та стратегії розвитку ГТС з фокусом на декарбонізацію. Особливе місце в стратегії посідає біометан, що майже не відрізняється від природного газу та є вуглецево нейтральним.

Зростання його виробництва в Україні означає збільшення завантаженості ГТС та можливість надання додаткових послуг, наприклад, зберігання газу в ГТС (linepack) для виробництва електроенергії на балансуючому ринку. Такий сценарій дозволить зміцнити енергонезалежність України та перетворити її на чистого експортера енергії та важливого торговельного партнера для ЄС.

Компанія та спілка організують консультації та взаємообмін інформацією, сприятимуть розвитку ефективної взаємодії з українськими органами державної влади, науково-дослідними установами, вищими навчальними закладами, бізнесом, а також міжнародними організаціями та компаніями, асоціаціями, інституціями та організаціями окремих держав і міжнародних об'єднань.

Таким чином, підписанти розпочинають співробітництво заради розвитку чистих технологій, модернізації енергетичного сектору України та його подальшої інтеграції з європейським. Співпраця направлена на декарбонізацію енергетики, розкриття потенціалу відновлюваних газів, підвищення енергоефективності, збалансованого розвитку міжнародних та регіональних ринків, торгівлі та кооперації у сфері біоенергетики.

Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» та «Енергоатом» будуть разом розвивати водневу енергетику в Україні.

Read more: http://bit.ly/3r4ynHo
Made on
Tilda